İngiltere

Yüzyıl Turizm, bireysel ve kurumsal seyahat hizmetleri sunmaktadır.+Yüzyıl Turizm uçak bileti, vize ve konaklama hizmetleri sunmaktadır.+3 aylık tek girişli ticari Rusya vizeniz 17 günde hazır.+1 yıllık çok girişli ticari Rusya vizeniz 25 günde hazır.

İngiltere Vizesi

Genel İngiltere Vizesi
Temdit süresi seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport. (Vize basılabilmesi için en az 2 boş sayfası bulunmalı.) Varsa eski pasaport.
2 Adet 35 mm x 45 mm ölçülerinde biyometrik fotoğraf, arka fonu krem/ gri renkte ve güncel tarihli olmalı.
İngiltere seyahatini karşılayan maddi kaynağın karşılığı olan bakiyenin şahsi banka hesabında (Euro/GBP/ USD) görülmesi gerekmektedir.
Son 6 aylık aktif banka hesap hareketini gösteren banka hesap cüzdanı veya banka hesap dökümü.
Son 3 aylık maaş bordrosu.
Çalışanın ne zaman çalışmaya başladığını gösteren maaş bordrosu, pozisyonu, şirketin iletişim bilgileri, yetkili kişinin isim ve pozisyonu, imzası ve kaşesi ile birlikte.
İngiltere’de karşılayacak kişinin: son 3 aylık maaş bordrosu, banka gelirini bildiren evraklar, malvarlığını kanıtlayıcı belgeler, elektrik, su, gaz faturaları. İngiltere Ticari Vizesi
İngiltere’ye davet eden kurum/kişi veya kuruluş tarafından “Davetiye Mektubu” hazırlanmalıdır.
İngiltere’ye davet edilen kişinin kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, seyahatin nedeni, seyahat süresi, seyahatin sponsoru ve İngiltere’yi ne zaman terk edeceği gibi bilgileri içermelidir.
Davet eden kişinin kimlik bilgileri, iletişim bilgisi, şirket pozisyonu, vatandaşlık statüsü ve ayrıca davetiye orijinal ve antetli kağıda, imza ve kaşeli şekilde hazırlanmalıdır.
Davet eden kişinin vatandaşlık belgelerinin fotokopileri de ekte bulunmalıdır. Bir ticari organizasyon veya fuara katılım nedeniyle İngiltere’ye ziyaretin gerçekleşecek olması halinde; organizasyon davetiyesi, giriş bileti, giriş kartı ya da ticari organizasyona katılımını gerektiren tüm bilgileri içeren dokümanlar sunulmalı.
İngiltere vize başvuru sahibinin bağlı bulunduğu işyerine ait beyan edeceği şirketin faaliyet belgesi İngilizce olarak hazırlanmış ve güncel tarihli orijinal belge olarak beyan edilmelidir.
Mesleği ile ilgili oda kaydı ya da meslek kimlik kartı.
Kişi şirket sahibi ise; Ticaret sicil kaydı: işyerinin sahibi adına düzenlenmiş, şirketin faaliyet bilgileri içermeli.
İngilizce faaliyet belgesi, şirketin kayıtlı olduğu ticaret odasından alınır.
Kişi emekli ise; emekli maaş hesap cüzdanı ve emeklilik kartı fotokopisi ile birlikte.
Kişi çiftçi ise; bağlı bulunduğu ziraat odasından çiftçi belgesi alınmalı. İngiltere Eğitim Vizesi
Bağlı bulunduğu eğitim kurumundan, antetli kağıda öğrenci kabul yazısı.
Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise, doğum sertifikası veya tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
Seyahat etmesine hiçbir sebep olmadığını, izin verdiklerine dair ebeveynlerin ikisi tarafından imzalanmış, noter tasdikli orijinal muvafakat name.
Nüfus cüzdanı ya da pasaport kimlik bilgisi ve imzalarının olduğu sayfaların fotokopileri ile birlikte.
Seyahat ettiği 3. kişinin tanımı ve konaklama yapacağı yer hakkında detaylı bilgi.