Fransa Vizesi

Fransa Vizesi

Fransa vizesi başvurunuz için tüm işlemleri sizin yerinize yapmamızı ister misiniz?

Aşağıdaki vize başvuru formunu doldurmanız halinde Fransa vizesi konusunda en bilgili vize danışmanımız sizinle hemen iletişime geçecektir.

Böylece hem zamandan tasarruf edebilir, hem de sorun yaşamadan işlemlerinizi hızlıca yaptırabilirsiniz.

Aynı zamanda vize başvuru sürecinizde aklınıza takılan tüm sorularla ilgili sadece bilgi almak için de bizi arayabilirsiniz.

Vize departmanı irtibat bilgilerimiz:
0212 530 4501 – Dahili: 2009/2004
vize@yuzyilturizm.com.tr


Fransa vizesi başvurularınızı gerçekleştirirken sorun yaşamadan ve hızlı bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilmek için Yüzyıl Turizm vize danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Fransa Konsolosluğu'nun talep ettiği evrakların listesi, vize ücretleri ve ihtiyaç duyabileceğiniz diğer detaylar ile ilgili bilgilendirmeyi vize danışmanlarımızdan talep edebilirsiniz. Web sitemizde bulunan ve e-posta yoluyla da tarafınıza iletilecek olan bu bilgileri kullanarak toplayacağınız gerekli evrakları bize ulaştırmanız halinde, yetkililerimiz işlemlerinizi hızlıca başlatacaktır. 

Fransa vize başvurunuzun sonucu ile ilgili tek yetkili mevkiinin Fransa Konsolosluğu olduğu unutulmamalıdır. Vize işlemleriniz ile ilgili tüm diğer sorularınız için Yüzyıl Turizm vize danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz. Aşağıdaki irtibat bilgilerimizden bize ulaşabileceğiniz gibi, vize başvuru formunu doldurmanız halinde en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir.


Yüzyıl Turizm'in 2019 Şubat Ayı Fransa Vizesi Başvuru Sayısı

68

Fransa Vizesi
Vize Başvuru Formu
Fransa Vizesi
Turistik Fransa Vizesi

Turistik Fransa vizenizi kolay bir şekilde almak için gerekli olan evraklar, ihtiyacınız olabilecek ek bilgiler ve fiyatlandırmalar ile ilgili tüm detaylar aşağıda bildirilmektedir. Aklınıza takılan tüm sorularınızla ilgili Yüzyıl Turizm vize danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Turistik Fransa Vizesi Fiyatı

Vize Türü Konsolosluk Harç Ücreti Başvuru Merkezi Ücreti Hizmet Bedeli Toplam
Turistik 60 € 30 € 30 € 120 €

*Seyahat sağlık sigortası toplam fiyata dahil değildir. 

Ticari Fransa Vizesi

Ticari Fransa vizenizi kolay bir şekilde almak için gerekli olan evraklar, ihtiyacınız olabilecek ek bilgiler ve fiyatlandırmalar ile ilgili tüm detaylar aşağıda bildirilmektedir. Fransa ticari vize başvurusu için turistik vize başvurularında gerekli olan belgelere ek olarak birde davetiyeye ihtiyacınız olacaktır. Aklınıza takılan tüm sorularınızla ilgili Yüzyıl Turizm vize danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Ticari Fransa Vizesi Fiyatı

Vize Türü Konsolosluk Harç Ücreti Başvuru Merkezi Ücreti Hizmet Bedeli Toplam
Ticari 60 € 30 € 30 € 120 €

*Seyahat sağlık sigortası toplam fiyata dahil değildir. 

İhtiyaç Duyulabilecek Dökümanlar

Turistik Fransa Vizesi için Başvuru Evrakları 

 • Pasaportun aslı: Seyahatten dönüş tarihi itibariyle en az 3 ay geçerli olmalıdır ve içinde en az 2 boş sayfası bulunan orjinal pasaport sunulmalıdır. Yabancı asıllı vatandaşlar için dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli oturum izni kartı gereklidir.
 • 2 adet vesikalık fotoğraf: Son 3 ay içinde çekilmiş, 35x45 mm boyutlarında, tüm yüzün görüldüğü biometrik fotoğraf
 • Pasaportun ilk sayfası ve vize işlenmiş tüm sayfaların fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Hesap dökümü: Son 3 aya ait bankadan ıslak imzalı ve kaşeli hesap dökümü, son 15 gün içinde işlem görmüş olmalıdır. Varsa ticari araç ve tapu ruhsatı da sunulabilir.
 • İş yerinden izin belgesi: Çalışanlar için geçerlidir. Şirket antetli kağıdına işveren tarafından yazılmış izin/onay mektubu (Sabit iş telefonu ve adresi, imzalayan kişinin isim soyisim ve pozisyonu, çalışanın pozisyonu, göreve baslangıç tarihi, seyahat süresi)
 • SGK giriş bildirgesi: Yetişkin başvuru sahipleri ve varsa sponsor kişiler için zorunlu evraktır. Sigorta hizmet dökümü barkodlu olmalıdır. SGK müdürlükleri ya da e-devlet üzerinden barkodlu olarak temin edilebilir.
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • Şirkete evrakları: Çalışan veya şirket sahipleri için geçerlidir. Son 3 ay içerisinde alınan şirkete ait orjinal faaliyet belgesi ya da ito.gov.tr den son 1 ay içerisinde alınmış e-imzalı faaliyet belgesi. Ticaret sicil gazetesinin kopyası, imza sirküleri ve vergi levhası.
 • Şahsi dilekçe: Vize başvurunuz ile ilgili açıklama yapmak veya iletmek istediğiniz durumları içeren, Türkçe ya da İngilizce yazılmış, ıslak imzalı ve güncel tarihli olmalıdır.
 • Vukuatlı nüfus kaydı ve ikametgah: Bu evraklar e-devlet sisteminden temin edilebilir.
 • Seyahat sağlık sigortası: 30.000 Euro teminatlı ve gidilecek ülkenin sigorta kurallarına uygun olması gerekmektedir.
 • Uçak ve otel rezervasyonları: Seyahat tarihleri dikkate alınarak yapılacak rezervasyonlarda isim , soyisim,tarihler, kalınacak otelin adresi ve iletişim bilgilerinin açık olarak görülmesi gerekmektedir.
 • Çiftçi belgesi: Çiftçiler için geçerlidir. Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş olmalıdır.

Ticari Fransa Vizesi için Başvuru Evrakları 

Fransa turistik vize başvurusu için yukarıda belirtilen gerekli evraklara ek olarak aşağıdaki belgeyi temin etmeniz gerekmektedir.

 • Şirket Davetiyesi: Fransa'da bir şirket tarafından sizin adınıza düzenlenmiş, ticari amaçlı olarak birden fazla kez Fransa'yı ziyaret edeceğinizi belirten resmi yazı.

Öğrenci Fransa Vizesi için Başvuru Evrakları 

Fransa turistik vize başvurusu için yukarıda belirtilen gerekli evraklara ek olarak aşağıdaki belgeleri temin etmeniz gerekmektedir.

 • Fransa'da bulunan okuldan gelen öğrenci belgesi
 • Anne ve babadan maddi teminat belgeleri
 • Anne ve babadan muvafakatname
 • Anne veya babadan sponsorluk yazısı