Hakkımızda

1999 yılında İstanbul, Aksaray’da kurulan Yüzyıl Turizm, geleneksel bir seyahat acentesi olarak sadece ofisine gelen müşterilerine hizmet verirken, kuruluşundan yaklaşık 4 yıl sonra charter uçuşlar da düzenlemeye başlamıştır.

İstanbul-Moskova arasında gerçekleşen bu charter uçuşlar sayesinde özellikle Rusya pazarında geniş bir müşteri kitlesine ulaşmıştır. Gün geçtikçe profesyonelleşen kadrosu ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile birkaç yıl içerisinde haftalık gidiş-geliş uçuş sayısını zaman zaman 12’ye kadar çıkarır hale gelmiş ve Rusya-Türkiye hattında en çok yolcu taşıyan şirketlerden biri olmuştur. Yüzyıl Turizm bu parkurdaki uçuşlarını 12 yıl boyunca devam ettirmiştir.

Aynı yıllarda kurumsal şirketlerin seyahat ihtiyaçları ile ilgili de hizmetler sunmaya başlamıştır. Her geçen gün genişleyen bir şirket portföyüne sahip olan Yüzyıl Turizm, uzman satış temsilcileri ve tecrübeli operasyon ekipleriyle iş seyahatleri için ihtiyaçlara göre sunduğu en doğru teklifler ve verdiği kusursuz hizmetler sayesinde zaman ve para anlamında şirketlerin kar etmelerine doğrudan katkı sağlamaktadır.

28.04.2010 tarihinden itibaren hizmetlerine IATA üyesi olarak devam eden Yüzyıl Turizm, bu tarihten sonra GDS'ler üzerinden tüm yabancı havayollarının biletlerini satma yetkisine sahip olmuştur. Aynı zamanda tüm yerli havayollarının da yetkili satış temsilcisidir.

Bununla birlikte, Yüzyıl Turizm uçak biletinin yanında vize ve konaklama departmanlarıyla da her yıl on binlerce ihtiyaca çözümler sunmaktadır. Özellikle Rusya vizesi konusunda sektörde en çok tercih edilen firmalardan birisi olarak adından sıkça söz ettirmektedir. 

2015 yılında hava yollarının tarifeli uçuşlarını arttırması ve dolayısıyla charter uçuşlara olan talebin azalması sebebiyle, Yüzyıl Turizm charter (tarifesiz) uçuşlarını durdurma kararı almıştır.

20 yıl içerisinde 2200’den fazla şirkete iş seyahatleri konusunda hizmet vermiş olan Yüzyıl Turizm, ofislerinde bugüne kadar 1 milyondan fazla misafirini ağırlamıştır.

Yüzyıl Turizm’in merkez ofisi İstanbul Aksaray’da bulunurken, Laleli, Atatürk Havalimanı ve Moskova’da da şube ofisleri bulunmaktadır.