Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi

Yunanistan vizesi başvurunuz için tüm işlemleri sizin yerinize yapmamızı ister misiniz?

Böylece hem zamandan tasarruf edebilir, hem de sorun yaşamadan işlemlerinizi hızlıca yaptırabilirsiniz.

Aynı zamanda vize başvuru sürecinizde aklınıza takılan tüm sorularla ilgili sadece bilgi almak için de bizi arayabilirsiniz.

Aşağıdaki vize başvuru formunu doldurmanız halinde Yunanistan vizesi konusunda en bilgili vize danışmanımız sizinle hemen iletişime geçecektir.


Yunanistan bir Schengen ülkesidir. Bu yüzden Yunanistan için gerçekleştireceğiniz vize başvurusu sonucunda alacağınız vize bir Schengen vizesidir. Yunanistan için almış olduğunuz bu vize ile geçerlilik süresi boyunca Yunanistan ve diğer tüm Schengen ülkelerine giriş yapabilme hakkına sahip olursunuz. Yine de size verilen Yunanistan vizesinin tek ya da çok girişli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Tek girişli olması halinde 1’den fazla kez giriş çıkış yapmanıza müsaade edilmez. Yunanistan Schengen vizesi başvurunuz için gereken evraklara aşağıda ulaşabilirsiniz. Meslek grubunuza göre Almanya vize başvurusu için istenen belgelerde değişiklik olabileceğine dikkat ediniz.

Yunanistan Vizesi
Vize Başvuru Formu
İhtiyaç Duyulabilecek Dökümanlar

Yunanistan Transit Vizesi için Gerekli Evraklar

Yunanistan Turist Vizesi için Başvuru Evrakları 

 • Pasaportun aslı: Yunanistan seyahatinizin dönüş tarihi itibariyle en az 3 ay daha geçerliliği olmalıdır. Pasaportunuzda en az 2 boş sayfası bulunuyor olarak sunulmalıdır. Yabancı asıllı vatandaşlar için ise Yunanistan'dan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olan oturum izni kartı gereklidir.
 • 2 adet vesikalık fotoğraf: Son 3 ay içinde çekilmiş, 35x45 mm boyutlarında, tüm yüzün görüldüğü biometrik fotoğraf
 • Pasaportun ilk sayfası ve vize işlenmiş tüm sayfaların fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Hesap dökümü: Son 3 aya ait bankadan ıslak imzalı ve kaşeli hesap dökümü, son 15 gün içinde işlem görmüş olmalıdır. Varsa ticari araç ve tapu ruhsatı da sunulabilir.
 • İş yerinden izin belgesi: Çalışanlar için geçerlidir. Şirket antetli kağıdına işveren tarafından yazılmış izin/onay mektubu (Sabit iş telefonu ve adresi, imzalayan kişinin isim soyisim ve pozisyonu, çalışanın pozisyonu, göreve baslangıç tarihi, seyahat süresi)
 • SGK giriş bildirgesi: Yetişkin başvuru sahipleri ve varsa sponsor kişiler için zorunlu evraktır. Sigorta hizmet dökümü barkodlu olmalıdır. SGK müdürlükleri ya da e-devlet üzerinden barkodlu olarak temin edilebilir.
 • Son 3 aylık maaş bordrosu
 • Şirkete evrakları: Çalışan veya şirket sahipleri için geçerlidir. Son 3 ay içerisinde alınan şirkete ait orjinal faaliyet belgesi ya da ito.gov.tr den son 1 ay içerisinde alınmış e-imzalı faaliyet belgesi. Ticaret sicil gazetesinin kopyası, imza sirküleri ve vergi levhası.
 • Şahsi dilekçe: Vize başvurunuz ile ilgili açıklama yapmak veya iletmek istediğiniz durumları içeren, Türkçe ya da İngilizce yazılmış, ıslak imzalı ve güncel tarihli olmalıdır.
 • Vukuatlı nüfus kaydı ve ikametgah: Bu evraklar e-devlet sisteminden temin edilebilir.
 • Seyahat sağlık sigortası: 30.000 Euro teminatlı ve gidilecek ülkenin sigorta kurallarına uygun olması gerekmektedir.
 • Uçak ve otel rezervasyonları: Seyahat tarihleri dikkate alınarak yapılacak rezervasyonlarda isim , soyisim,tarihler, kalınacak otelin adresi ve iletişim bilgilerinin açık olarak görülmesi gerekmektedir.
 • Çiftçi belgesi: Çiftçiler için geçerlidir. Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş olmalıdır.

Yunanistan Ticari Vizesi için Başvuru Evrakları 

Yunanistan ticari vize başvurunuz için yukarıda turistik vize ile ilgili belirtilen gerekli evraklara ek olarak aşağıdaki belgeyi temin etmeniz gerekmektedir.

 • Şirket Davetiyesi: Yunanistan'da aktif olarak faaliyet göstermekte olan bir şirket tarafından sizin adınıza düzenlenmiş, ticari amaçlı olarak birden fazla kez Yunanistan'ı ziyaret edeceğinizi belirten resmi yazı.

Yunanistan Ziyaret Vizesi için Başvuru Evrakları 

Yunanistan'a ziyaret amaçlı vize almak istediğinizde, yukarıdaki turistik başvuru evraklarına ek olarak aşağıdaki belgeyi başvurunuz esnasında sunmanız gerekmektedir.

 • Misafir Davetiyesi: Yunanistan vatandaşı ve burada ikamet etmekte olan bir kişi tarafından sizin adınıza düzenlenmiş bir davetiye temin etmeniz gerekmektedir. Kendisini ziyaret etmek için Yunanistan'a gideceğinizi açık bir şekilde belirtmesi gerekmektedir.